Blog
"Czasami człowiek musi - inaczej się udusi"
waw75
waw75 jestem facetem
28 obserwujących 386 notek 581803 odsłony
waw75, 27 kwietnia 2017 r.

Żal mi Ryszarda Petru

1033 27 0 A A A


No niby sam sobie nagrabił. Bo pomijając wszystkie bardziej lub mniej malownicze wpadki słowne – nie zauważył po prostu że gra w lidze w której pewne błędy (także życiowe) po prostu kończą karierę. I nie da się tego odkręcić jednym czy dwoma wywiadami dla zaprzyjaźnionej redakcji. Ale żal mi faceta z innego powodu – niestety stanął po drugiej stronie barykady niż najbardziej cyniczne i brutalne łobuzy polskiej polityki – wraz ze swoimi medialnymi cynglami. A to ludzie którzy do niewygodnych faktów dorzucą mu drugie albo i trzecie tyle wyssanych z palca kłamstw po których się facet już nie podniesie. I dopóki grał z nimi w jednej drużynie mógł brylować jako charyzmatyczny lider i złote dziecko liberalnej transformacji lat dziewięćdziesiątych – niestety (dla niego) wspólne interesy z Platformą Obywatelską i środowiskami Gazety Wyborczej przeszły do historii. A tak silną psychiką żeby wytrzymać hejt ludzi Michnika, Lisa czy Tuska, Ryszard Petru bez wątpienia nie dysponuje.


.


Oczywiście trudno tu mówić o tym że Ryszard Petru otwiera w polskiej debacie politycznej jakąś „puszkę Pandory” z której wylał się nieobecny wcześniej kwas. Nie on pierwszy i zapewne nie ostatni. „Wakacyjne wyjazdy” i ciepłe relacje z działaczkami partyjnymi były przed laty początkiem końca Samoobrony i myślę że Petru naprawdę powinien być wdzięczny, że jego (nawet szczery i zaangażowany) związek z byłą szefową klubu Nowoczesnej spotykał się dotąd z mimo wszystko dość umiarkowaną krytyką mediów. Że nie „objawiła się” nagle żadna „aneta k.” ani inna skrzywdzona kancelistka która nie wie z kim jest w ciąży i niby nic mu nie zarzuca – po prostu nazwisko chodzi.


Innymi słowy Ryszard Petru jeszcze nie stał po tej stronie barykady po której ludzie czytają o sobie w ogólnopolskich mediach sugestie że są alkoholikami, homoseksualistami, chorymi psychicznie, mają fiksacje do matek, uprawiają seks ze zwierzętami, są faszystami, ich elektorat to bydło albo ich rodzice się zdradzali na potęgę o czym informują „naoczni świadkowie” „chcący zachować anonimowość”.


Dlatego żal mi Ryszarda Petru, bo wygląda na to wajcha poszła w druga stronę i przestał być wygodny dla ludzi którzy na sztandarach mają hasło że „warto być przyzwoitym”. Petru nie dysponuje taką psychiką żeby tej „przyzwoitości” sprostać.


Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

po prostu chcę rozumieć

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Zapomniał Pan dodać że "musiałby przejechać na pasach zakonnicę w ciąży" żeby cokolwiek...
  • Nie wątpię w Pani wnikliwą o szeroką pamięć - łącznie np z owymi "tysiącami trolli"...
  • "wlasnie w wyniku propagandowego PR robiono z niego kogos zyczliwego i powszechnie kochanego" -...

Tagi

Tematy w dziale Polityka